Atölye Kafası’na nasıl gidilir?

‘Atölye Kafası’na nasıl gidilir?’ sanırız en çok duyduğumuz soru 🙂 Her ne kadar artık çok fazla sevenimiz/bilenimiz olsa da kısaca özetleyelim dedik:

Atölye Kafası’na Anadolu Yakası’ndan Nasıl Gidilir?

Anadolu yakasından gelecekseniz vapurla Eminönü’ne geçip gelmek; en kısa, en kolay yol. Vapurdan ziyade biz size Turyol motoruna binip gelmeyi öneriyoruz. Çünkü motordan Eminönü’nde indiğiniz yerde hemen karşınıza çıkacak olan otobüs durağından Gaziosmanpaşa, Alibeyköy, Eyüp veya Balat istikametine giden (99A, 99, 36CE vb.) tüm otobüsler hemen önümüzden geçmektedir: Bahsettiğimiz otobüslerden birine bindiğinizde ‘Ayakapı’ durağında inip, caddenin karşısına geçip 30 metre geriye yürüdüğünüzde hemen cadde kenarında Atölye Kafası’nı yeşil tabelasıyla göreceksiniz.
Beni deniz tutar derseniz, Marmaray’la Avrupa yakasına geçip Cağaloğlu çıkışından kendinizi aşağı doğru sallandırabilir yine Eminönü’ndeki otobüs durağına ulaşabilirsiniz.

‘Yok otobüse binmem ben’ derseniz, Eminönü’nden taksi en kısa mesafe ücreti olan 8.70 TL yazar.

 

Atölye Kafası’na metrobüsle nasıl gidilir?

Metrobüs kullanarak gelecekseniz eğer, Ayvansaray’da indikten sonra Eyüp’e doğru sahile yürüyerek yine Balat’tan geçen otobüslerden birine binebilirsiniz. Her iki yönde de indikten sonra Eminönü yönüne doğru kısacık bir yürüme mesafesi sizi bekliyor.

 

Atölye Kafası’na özel araçla nasıl gidilir?

Özel aracınızla Eminönü yönünden gelecek olursanız, Kadir Has Üniversitesi’nin önünden geçerek Haliç Sosyal Tesisleri sağınızda kalacak şekilde yola devam edeceksiniz. Atölye Kafası // Balat, Sosyal Tesislerin tam karşı çaprazında kalır. Bu yüzden yolun devamındaki sol sapaktan tesislerin olduğu yöne doğru geri dönmeniz gerekmektedir. Veya Haliç Sosyal Tesisleri’nin otopark girişinden girip, ışıklardan caddenin karşısına geçip, ‘Ayakapı tarihi kapısı’ndan geçerek Atölye Kafası’nın arka kapısından giriş yapabilirsiniz.

 

Aracınızla Eyüp yönünden gelecek olursanız, sahil yolunu devam edip Balat durağını biraz geçtikten sonra sağ tarafınızda Troya Hotel’i göreceksiniz (Altı meyhane olan beyaz otel). Oteli geçip trafik ışıklarından sonraki virajın ardından Atölye Kafası’nı yeşil tabelasıyla sağınızda, cadde kenarında görebilirsiniz.

 

Özel otoparkımız yoktur. Bundan dolayı Atölye Kafası’nı geçtikten sonra ilk sağa dönüp ara sokağa aracınızı bırakabilirsiniz. Ya da Sosyal Tesisler’in İSPARK hizmetini kullanabilirsiniz. Konser, sinema gibi etkinlik günlerimizde ‘Vale’ servisimiz mevcuttur.

 

Bu kadar anlattıktan sonra da eğer gelemiyorsanız, bizce her şeyde bir hayır vardır. Bazen fazla da zorlamamak gerekir 🙂 Şaka şaka ! Bizi arayın, detaylı tarif edelim (daha detaylı nasıl tarif edeceksek? 🙂 ) İstanbul’un göbeğindeyiz yahu!